יעוץ נטורופתי אישי

מטרתו של הטיפול לראייתי היא לחזק את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ולשאוף להביא לאיזון בכל הרמות- גוף, נפש, רוח.
השילוב של תחומי הטיפול אותם למדתי וחקרתי (נטורופתיה, פילוסופיה של רפואה סינית עתיקה, תטא הילינג ועוד) מאפשר ראיה רב מימדית והתאמה של הטיפול לכל אדם לפי צרכיו.

איך פותרים בעיות מהשורש?

טיפול נכון הוא לעולם לא טיפול סימפטומטי. תמיד נחפש את הגורם לבעיה ולא נרוץ לטפל בהתבטאות שלה. למשל: אם מישהו סובל מכאבי ראש, לא ניתן לו צמחים לשיכוך כאבים אלא נבדוק מה הגורם לכאב ונטפל בו. זה יכול להיות סטרס, בעיות הורמונליות, חוסר ברזל, אלרגיות למזונות מסויימים, ועוד ועוד. אך יש רובד עמוק יותר- שגורם שוב ושוב לאותן 'בעיות': מה גורם לאותו חוסר ברזל כרוני? מה גורם לאלרגיות? מה גורם לחוסר האיזון ההורמונלי? שאיפתנו היא להבין את אותם גורמים עמוקים- אנרגטיים, רגשיים, רוחיים, ולהביא את האיזון משם. 
טיפול בגורם הפנימי לחוסר האיזון הוא טיפול מדוייק יותר, שמסייע לפתור את הבעיה ולא רק להעלים אותה זמנית. 
 
איך מגלים מה הגורם לבעיה?
אני מאבחנת באמצעות הצלבה של מספר אבחונים מהנטורופתיה, הרפואה הסינית, ותטא: אבחון לשון באמצעותו אני רואה את מצב האיברים הפנימיים בגוף ואת חוסר האיזון הקיים, תשאול נטורופתי ובדיקות מערביות, בדיקת שריר קינסיולוגית. האבחונים השונים מביאים לדיוק רב במציאת שורש המחלה או הסימפטום. 

אוקיי, הבנו את הגורם לבעיה. איך נטפל בו?
במהלך שנות לימודים ארוכות התמחיתי במגוון שיטות טיפוליות, מה שמאפשר לי לשלב והתאים למטופל את השיטות שנכונות לו. 
תזונה קלינית טבעית, צמחי מרפא, פרחי באך, הילינג ועבודת מודעות, ארומתרפיה, רפלקסולוגיה לתינוקות וילדים, ועוד. 
 
 
למי יעוץ נטורופתי יכול לסייע?


מי שסובל מבעיות בריאות 
עודף משקל, כאבים, בעיות הורמונליות, בעיות עיכול, דלקות ופטריות חוזרות, ועוד, חוסר איזון בבדיקות דם, תחושה כללית לא טובה, חוסר חיוניות ועוד ועוד.
 
מי שמעוניין למנוע בעיות בריאות,
רוצה לדעת כיצד להתאים לעצמו/ה באופן ספיציפי את התזונה הנכונה לו, לבדוק חסרים תזונתיים ולבדוק מה ניתן לעשות כדי לשמור על חיוניות, מצב רוח נהדר וחיים פעילים. על ידי בדיקות אבחנתיות, אבחון הרגלי התזונה ותשאול מעמיק, אני מתאימה לכל אדם את התזונה האופטימלית בשבילו (ולא על פי עקרונות תזונה כלליים), תוספי מזון אם צריך והמלצה להרגלי חיים בריאים המתאימים לאדם.
 
מי שרוצה לשפר את בריאותו הרגשית והרוחנית,
מתוך ההבנה שבריאות רגשית היא המפתח לחיים מאושרים ובריאים. בקליניקה נלמד כיצד להעלות את המודעות שלנו ונרכוש כלים שמסייעים בהתפתחות הרגשית והרוחנית.

תינוקות שעוברים למזון מוצק
מעבר נכון לתזונה מוצקה יכול למנוע בעיות בריאות, אלרגיות, עצירויות ועוד. היעוץ מתאים גם כהדרכה לפני המעבר למוצקים, וגם כאשר נוצרו בעיות בתהליך המעבר למזון מוצק.

 
 
 
כיצד מתנהל טיפול נטורופתי בקליניקה שלנו?
בפגישה הראשונה אני מבצעת אבחון מעמיק אבחון לשון, תשאול נטורופתי, בדיקות דם, מבחן שריר ועוד. מטרת הפגישה היא לזהות ולאבחן את חוסר האיזון וקביעת אסטרטגיה טיפולית.

תפריט
בהמשך יותאם תפריט אישי נטורופתי שמיועד באופן נקודתי למטופל/ת, על מנת להתייחס לכל הצרכים המיוחדים שלו/ה. גדולתו של התפריט הוא בכך שהוא מתייחס גם לצרכים המיידיים של האדם (נניח, שסובל כרגע מליחה) אך גם להמלצות שנכונות לאותו אדם לכל חייו (למשל, מטופלת שנמצאת בסיכון גבוה לסכרת, אוסטיאופורוזיס גנטי ובעיות ורידים, תקבל המלצות תזונתיות והתנהגותיות שהוכחו כמפחיתות סיכון לסכרת, תזונה שמחזקת את כלי הדם הוורידיים ותפריט עשיר בסידן ומינרלים אחרים).
 
המשך הטיפול והמעקב יהיה בהתאם לצרכים האישיים של כל אחת ואחד.
הטיפול הוא תהליכי, לרוב בפגישה שבועית, או פחות לפי הצורך, ומטרתו לבחון את הדפוסים המביאים את האדם לחוסר האיזון ממנו הוא סובל ולעבוד עליהם. 
 
 
המשך תמיכה ותחזוקה
לאחר שהושגו מטרות הטיפול וסתיימה סדרת הפגישות, מומלץ להגיע לטיפולי תחזוקה אחת לכמה חודשים (תלוי באדם).  
המטופלים שלי תמיד מוזמנים להתייעץ איתי (גם זמן רב לאחר סיום הטיפול) אם מתרחש שינוי כלשהו: כמו הריון למשל, או יציאה מאיזון- החל משפעת וכלה במצבים רגשיים שונים.