תהליכי מודעות

כנטורופתית, כשהייתי זקוקה לטיפול היה לי ברור שאני מגיעה אל ענבל. למדנו יחד לפני שנים ומהרגע הראשון היה ברור לכולם שהיא תהיה נטורופתית מעולה. מקצועיות, ידע והבנה,  והכי חשוב בעיני ראיה הוליסטית אמיתית. אצל ענבל עברתי תוך כדי הטיפול הנטורופתי תהליך מהותי, אחד התהליכים המשמעותיים שעברתי בחיי.
הגעתי בגלל משהו פיסי, וכבר בפגישה הראשונה התחילו לעלות דברים- הקשר הנפשי והרגשי לבעיה הפיסית, ענבל עזרה לי להבין איך כל מיני התנהגויות שלי (דפוסים) מביאות לבעיה הפיסית ובעצם מקבילות אליה בצורה מסויימת.
הבנתי איך יצרתי חומה מפני העולם, שלא מאפשרת לאף אחד להיכנס ואיך זה קשור לעניין הפיסי.
הבנתי גם איך לפתוח את החומה, בתהליך עמוק ולא קל שדרש ממני עבודה אבל שינה אצלי דברים שאף אחד לא חשב שישתנו.
בתהליך שבועי ראיתי איך תחושות ורגשות קשים שליוו אותי, מרירות, שראיה של חצי הכוס הריקה – לא אומר שהפכתי לציפי שביט אבל בהחלט קיימת בי שמחת חיים היום, יותר שמחה בחלקי, פחות מיואשת, כבר לא שונאת. המרירות היומיומית ירדה וירדה (בתהליך כמובן שכלל עליות וירידות) והיום היא חלק זניח וכמעט לא קיים בחיי.
 

המקצועיות של ענבל, ההכלה שלה, היא מטפלת בכזה חוסר שיפוטיות, היא תמיד אומרת שהקליניקה זה מקום בטוח שאפשר לומר הכל ואין שפיטה ואין ביקורת ושום דבר לא יוצא וזה פשוט ככה. הרגשתי שאני יכולה לומר הכל, דברים שלא אמרתי ושהתביישתי בהם.

ענבל נתנה לי כלים לחיים, כלים לדרך. אני מרגישה שאני יוצאת לדרך חזקה יותר, שמחה יותר, עם כלים ועם עוד דבר חשוב- אני יודעת שאם וכשאצטרך עזרה ענבל תהיה שם בשבילי.

א., רחובות
שישי, 11 יולי, 2014