צליאק

לפני שנים גילינו כי אחי הצעיר סובל מצליאק. לאחר ההלם הראשוני, הבנו כי המוצרים ללא גלוטן הנמכרים בחנויות אינם טעימים בדרך כלל, ויקרים מאוד. כחובבת אפיה, מיד נזעקתי להכין לחמים, לחמניות, עוגות ומאפים ללא גלוטן. המשכתי כל הזמן לפתח ולשדרג את המאפים, תוך נסיון להפכם לבריאים יחסית- כל מי שאופה ללא גלוטן, יודע שהקמח נטול הגלוטן עשוי מעמילן ריק והמתכונים מכילים המון גבינות וביצים. 
לאנשים, ובעיקר לילדים הסובלים מצליאק יש סכנה של תזונה ג'אנקית ונטולת ערכים תזונתיים, בגלל שאין את הלחם ה'ממלא' ויש להיזהר מכך.

כאשר מגיעים אלי אנשים הסובלים מצליאק (חדשים וותיקים) אני מלמדת אותם כיצד ניתן ליצור שיגרה יומיומית בריאה ונכונה גם עם צליאק. אני מסייעת בבניית תפריט בריא ומאוזן נטול גלוטן, הדרכה באשר למותר ואסור, והחשוב מכל- מלמדת את העקרונות לתזונה נכונה ובריאה ללא גלוטן. 
באתר תוכלו למצוא מדור שלם של מתכונים בריאים ללא גלוטן.

הרחבת הדעת בנושא

הכריך המושלם - טעים ובריא
כריכים, שהם המזון המהיר שלנו- יכולים להיות ארוחה מזינה, מאוזנת ובריאה, אך עלולים להיות גם ג'אנק טהור בתחפושת של אוכל. לפניכם המדריך המלא להכנת סנדויץ' בריא, לחובבי הטיולים, לאלה שהולכים לבית הספר, או סתם לממהרים.
שפעת, חום... מה עושים כשחולים?
האם ידעתם שחיוני ואף בריא לחלות מדי פעם? איך מזהים מחלה 'טובה' ואיך, אם בכלל, כדאי לטפל? מהי מחלה אקוטית, ומתי מורידים חום?
מתכון קליל ומהיר, שהורג שתי ציפורים במכה: גם ארוחת ערב לגדולים, גם ארוחה מזינה לאפרוחים שמתחילים לאכול מוצקים. מתאים לתינוקות מגיל שישה חודשים.