יעוץ נטורופתי אישי

מטרתו של יעוץ נטורופתי אישי היא לחזק את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ולטפל בבעיה מהשורש. 

איך פותרים בעיות מהשורש?

טיפול נכון הוא לעולם לא טיפול סימפטומטי. תמיד נחפש את הגורם לבעיה ולא נרוץ לטפל בהתבטאות שלה. למשל: אם מישהו סובל מכאבי ראש, לא ניתן לו צמחים לשיכוך כאבים אלא נבדוק מה הגורם לכאב ונטפל בו. זה יכול להיות סטרס, בעיות הורמונליות, חוסר ברזל, אלרגיות למזונות מסויימים, ועוד ועוד.  
טיפול בגורם לבעיה הוא טיפול מדוייק יותר, שמסייע לפתור את הבעיה ולא רק להעלים אותה זמנית. 
 
איך מגלים מה הגורם לבעיה?
אני מאבחנת באמצעות הצלבה של מספר אבחונים מהנטורופתיה והרפואה הסינית: אבחון לשון באמצעותו אני רואה את מצב האיברים הפנימיים בגוף ואת חוסר האיזון הקיים, תשאול נטורופתי, אבחון אירידולוגי (באיריס העין) בו נראה את פוטנציאל הגוף, ובדיקות דם. האבחונים השונים מביאים לדיוק רב במציאת שורש המחלה או הסימפטום. 

אוקיי, הבנו את הגורם לבעיה. איך נטפל בו?
במהלך שנות לימודים ארוכות התמחיתי במגוון שיטות טיפוליות, מה שמאפשר לי לשלב והתאים למטופל את השיטות שנכונות לו. 
תזונה קלינית טבעית, צמחי מרפא, פרחי באך, הילינג ומודעות, ארומתרפיה, רפלקסולוגיה לתינוקות וילדים, מודעות דרך אמנות, ועוד. 
מטרת הטיפול היא להביא לאיזון פיסי ורגשי, לכן בקליניקה אני מסייעת למטופלים ללמוד כיצד לרפא את גופם, מתוך ההבנה שצורת הטיפול הזו מסייעת לפתירת בעיות מהשורש, ולמניעת הישנות המחלות. 
 
 
 
 
למי יעוץ נטורופתי יכול לסייע?


מי שסובל מבעיות בריאות 
עודף משקל, כאבים, בעיות הורמונליות, בעיות עיכול, דלקות ופטריות חוזרות, ועוד, חוסר איזון בבדיקות דם, תחושה כללית לא טובה, חוסר חיוניות.
 
מי שמעוניין למנוע בעיות בריאות,
רוצה לדעת כיצד להתאים לעצמו/ה באופן ספיציפי את התזונה הנכונה לו, לבדוק חסרים תזונתיים ולבדוק מה ניתן לעשות כדי לשמור על חיוניות, מצב רוח נהדר וחיים פעילים. על ידי בדיקה אירידולוגית, אבחון הרגלי התזונה ותשאול מעמיק, אני מתאימה לכל אדם את התזונה האופטימלית בשבילו (ולא על פי עקרונות תזונה כלליים), תוספי מזון אם צריך והמלצה להרגלי חיים בריאים המתאימים לאדם.
 
מי שרוצה לשפר את בריאותו הרגשית והרוחנית,
מתוך ההבנה שבריאות רגשית היא המפתח לחיים מאושרים ובריאים. בקליניקה נלמד כיצד להעלות את המודעות שלנו ונרכוש כלים שמסייעים בהתפתחות הרגשית והרוחנית.

תינוקות שעוברים למזון מוצק
מעבר נכון לתזונה מוצקה יכול למנוע בעיות בריאות, אלרגיות, עצירויות ועוד. היעוץ מתאים גם כהדרכה לפני המעבר למוצקים, וגם כאשר נוצרו בעיות בתהליך המעבר למזון מוצק.

 
 
 
כיצד מתנהל טיפול נטורופתי בקליניקה שלנו?
בפגישה הראשונה אני מבצעת אבחון מעמיק (אבחון לשון, תשאול נטורופתי, בדיקות דם ואבחון אירידולוגי במידת הצורך) ונותנת טיפול מיידי תזונתי, התנהגותי, ואם יש צורך אזי גם מרשמים לתוספי תזונה או צמחי מרפא. 

תפריט
בהמשך יותאם תפריט אישי נטורופתי שמיועד באופן נקודתי למטופל/ת, על מנת להתייחס לכל הצרכים המיוחדים שלו/ה. גדולתו של התפריט הוא בכך שהוא מתייחס גם לצרכים המיידיים של האדם (נניח, שסובל כרגע מליחה) אך גם להמלצות שנכונות לאותו אדם לכל חייו (למשל, מטופלת שנמצאת בסיכון גבוה לסכרת, אוסטיאופורוזיס גנטי ובעיות ורידים, תקבל המלצות תזונתיות והתנהגותיות שהוכחו כמפחיתות סיכון לסכרת, תזונה שמחזקת את כלי הדם הוורידיים ותפריט עשיר בסידן ומינרלים אחרים).
 
המשך הטיפול והמעקב יהיה בהתאם לצרכים האישיים של כל אחת ואחד. לעתים נמשיך בטיפול שבועי, מעקב תזונתי, תהליכי מודעות ותהליכים רגשיים.
 
 
המשך תמיכה ותחזוקה
לאחר שהושגו מטרות הטיפול וסתיימה סדרת הפגישות, מומלץ להגיע לטיפולי תחזוקה אחת לכמה חודשים (תלוי באדם).  
המטופלים שלי תמיד מוזמנים להתייעץ איתי (גם זמן רב לאחר סיום הטיפול) אם מתרחש שינוי כלשהו: כמו הריון למשל, או יציאה מאיזון- החל משפעת וכלה במצבים רגשיים שונים.