מהי קנדידה

קנדידה

מהי קנדידה

הקנדידה הינה שמר (yeast). שמרים הם תת קבוצה בעולם העובשים, שהם תת קבוצה במשפחת הפטריות.

הקנדידה מתקיימת בקביעות גם באנשים בריאים על קרומים ריריים בגוף, בעיקר במעיים, בפה ובנרתיק. באופן רגיל היא לא גורמת לבעיות, אך מצבים מסויימים יכולים להוציא את הגוף מאיזון ולגרום להתרבות אגרסיבית של הקנדידה, היא הופכת משמר חד תאי לפטריה רב תאית המתאבה על ידי נבגים, כך שהיא מתחילה להתפשט ולגרום לסימפטומים שונים.

הגישה של הרפואה כיום, היא שיש לטפל בקנדידה רק כאשר היא מתפשטת באופן סיסטמי ומצריכה אשפוז - דבר שמתרחש אצל חולים עם כשל חיסוני כמו איידס, בזמן כימותרפיה ועוד. ישנה גישה בעייתית לא פחות, של טיפול בהימצאות תקינה של קנדידה, כאשר אין סימפטומים המעידים על חוסר איזון משמעותי הנגרם ממנה. 
נטורופת/ית מקצועי יטפל בקנדידה רק כאשר יש עדויות להימצאות קנדידה בשילוב עם בעיות בריאות שנגרמו כתוצאה מנוכחותה.

אבחון קנדידה
קנדידה לא מאובחנת על ידי ניחוש, סבירות גבוהה, אבחון אירידולוגי, או בדיקות מעבדה של קופת חולים, שמאבחנות רק קנדידה חמורה ביותר. הימנעו מאבחונים 'חינמיים', שבסופם ימכרו לכם תוספים על סמך אבחנה זו. 
מאבחנים קנדידה על ידי תמונה קלינית (אבחון בקליניקה על ידי נטורופת/ית בעלת ניסיון) הנתמכת בבדיקות מעבדה, כגון משטח וגינלי, משטח לשון או בדיקת קנדידה במעבדה יעודית. למרות זאת, פעמים רבות ניתן לאבחן ללא בדיקות מעבדה. זאת מאחר ובדיקת צואה של קנדידה בודקת אזור ספיציפי במעי ואילו הקנדידה 'מתגוררת' במושבות במעי, כך שיכול להיווצר מצב בו בחלק מהצואה תימצא נוכחות קנדידה ובחלק לא תימצא. לכן התמונה הקלינית איתה מגיע המטופל חשובה ובאמצעות אבחון יסודי של נטורופתית / נטורופת מנוסה נוכל לוודא כי מדובר בקנדידה ולא בפרזיטים או בעיות אחרות.

סיבות עיקריות לשגשוג הקנדידה
תרופות, בעיקר אנטיביוטיקה וסטרואידים
הפרת האיזון באקולוגיית המעיים
חסרים תזונתיים
תזונה עתירת סוכרים ופחמימות ריקות
חשיפה מאסיבית לרעלים תזונתיים וסביבתיים
סטרס
אסטרוגן- נטילת גלולות למניעת הריון, טיפול הורמונלי 
תרופות מדכאות מערכת חיסון, כימותרפיה
איידס, סוכרת ומחלות אחרות

קנדידה מקומית מול קנדידה מערכתית
קנדידה מקומית היא למשל הימצאות קנדידה בנרתיק, במשטח וגינלי שלוקחת רופאת הנשים, או בפה- ללא נוכחות של קנדידה במערכת העיכול. הטיפול במקרה כזה הוא פשוט יותר, ואורך זמן מועט יותר. כאשר יש קנדידה במערכת העיכול (מעי) זו למעשה קנדידה מערכתית, ומשם היא יכולה להתפשט לכל מקום בגוף- פה, נרתיק, עור, פי טבעת, ועוד. הטיפול יהיה ארוך יותר, ואינטנסיבי יותר. את האבחנה מבצעים בטיפול על פי התמונה הקלינית ו/ או בדיקות מעבדה.

סימפטומים של קנדידה רב מערכתית:
 •עייפות כרונית
• תסמונת קדם וסתית, כאבי מחזור 
 •דכאון, מצבי רוח
• היפראקטיביות, בעיות קשב וריכוז
• בעיות בבלוטת התריס
• פסוריאזיס
• תשוקה למזונות עשירים בפחמימות או בשמרים
• אלרגיות
• רגישויות לכימיקלים
• תיפקוד חיסוני ירוד
• הרגשת עייפות, חולי וחולשה כלליים
• ירידה בחשק המיני

קנדידה במערכת העיכול:
• פטרת הפה
• נפיחות, בעיות עיכול, עצירויות או שלשולים
• תסמונת המעי הרגיז
• גזים
• עוויתות במעיים
• גרד/ צריבה בפי הטבעת

קנדידה במערכת השתן ואברי המין:
• דלקות וגינליות
• דלקות בדרכי השתן

שימו לב, בעיות אלה יכולות להיגרם מסיבות רבות, והימצאות של דכאון או כאבי מחזור לא מבשרת בהכרח על קנדידה! 
אם אתם חושדים שיש לכם קנדידהפנו לאבחון. הטיפול בקנדידה הוא טיפול יסודי ומדוייק, ומיותר לבצע אותו אם לא בטוחים באופן ודאי שאכן הבעיה היא קנדידה. 
לקנדידה יש כל כך הרבה סימפטומים, והרבה אנשים קוראים את הסימפטומים האלה ומתחברים לכמה מהם- ומיד מאבחנים את עצמם כסובלים מקנדידה. זו תופעה ידועה שמתרחשת במחלות שהסימפטומים שלהם רבים.

האם טיפול בקנדידה מסוכן? 
טיפול קנדידה מסודר אצל נטורופת/ית מקצועית איננו מסוכן. טיפול לא מקצועי עלול בהחלט לגרום נזק. הגיעו אלי מטופלות ומטופלים רבים שטיפלו בקנדידה באופן לא מקצועי ולא רק שלא חל שיפור במצבם, לעתים נוצרו אצלם בעיות במערכת העיכול ובכבד בעקבות טיפול לא נכון בקנדידה.

כאשר מטפלים בקנדידה, חשוב מאוד לעשות זאת אצל נטורופת/ נטורופתית, במעקב רציף. 
למרות שאני משתייכת לזן הנטורופתים שלא ממהרים לתת תוספים או צמחים, בקנדידה אין כל כך ברירה, ויש צורך להתאים למטופל גם צמחים וגם תוספים לפי מצבו. התאמה זאת נעשית באמצעות ידע מעמיק בתורת צמחי המרפא (הרבולוגיה), בתוספי תזונה (אורתומולקולריה) והיכרות עם צרכי המטופל- הריון, הנקה, מצב פיסי ועוד.

טיפול מקצועי בקנדידה יכלול:
א. ניקוי כבד ושיקום פלורת המעיים, חיזוק מערכת החיסון
שלב זה חשוב מאוד על מנת להכין את הגוף ולסייע לו בהתמודדות עם חיסול הקנדידה, שעלול להיות טראומטי לגוף.

ב. תמיכה בכבד
חיונית וחשובה ביותר בכל טיפול בקנדידה. במהלך קטילת הקנדידה היא משחררת רעלים לדם, וחובה להכין ולחזק את הכבד במהלך התהליך. התמיכה מתבצעת באמצעות צמחים מותאמים אישית והליך תזונתי הדרגתי המותאם למטופל באמצעות אבחון אירידולוגי ונטורופתי פרטני.

ג. קטילת הקנדידה
♦ על ידי תזונה שמרעיבה את הקנדידה באופן מבוקר וכך מסייעת בחיסולה. חשוב מאוד להתאים למטופל תפריט מתאים שלא יגרום לחסרים תזונתיים, כיוון שהאיסורים בתפריט קנדידה רבים. הדבר חשוב במיוחד בילדים ובני נוער, ובנשים מיניקות. אין להסתמך על תפריטים ויעוצים באינטרנט שבמקרה הטוב אינם יעילים ובמקרה הפחות טוב משאירים את המטופל עם תפריט רעב שיכול להוביל לחסרים תזונתיים.
אין להפסיק באופן גורף את כל המזונות המחמירים קנדידה, כיוון שהדבר גורם לקנדידה לשלוח שוטונים לדם כדי לחפש מזון. יש לעשות זאת באופן מבוקר בתמיכת נטורופתית.
♦ על ידי צמחים קוטלי קנדידה, שמותאמים ספציפית לכל מטופל.

ד. טיפול מקומי
למשל שמן ארומתרפי לפטריה וגינלית, שטיפות, שמן למריחה על העור במקרה של סימפטומים עוריים, וכו'.  

ה. התיחסות רגשית 
ישנם מצבים רגשיים ונפשיים אשר מאפשרים את התפתחות הקנדידה, והם שונים בין מטופל למטופל. בטיפול ההוליסטי ניתנת התייחסות גם לפן זה, על ידי שיחה, דמיון מודרך, פרחי באך, קינסיולוגיה - בהתאם לאדם ולצרכיו. 

קנדידה בהריון ובהנקה
אסור לטפל בקנדידה בהריון, כיוון שהקנדידה מפרישה רעלנים אגרסיביים כאשר מרעיבים וקוטלים אותה. מסיבה זו, יופיע תמיד 'משבר החלמה' בזמן טיפול בקנדידה (הכולל החמרה בסימפטומים, חולשה, עייפות, ומאוד קשה גם בלי הריון). משבר ההחלמה חולף כמובן, אך הרעלנים שהופרשו בזמן התהליך עלולים להגיע דרך השיליה אל העובר.
לכן אין לטפל בקנדידה בהריון, אך אפשר להתאים טיפול תומך שמשיב את האיזון החיידקי ומונע שגשוג הקנדידה. התייעצי עם נטורופת/ית מומחית להריון על מנת להחליט על דרך ההתמודדות.

בזמן ההנקה ניתן לטפל בקנדידה, אולם יש לעשות זאת בזהירות, ולשקול משתנים כמו גיל התינוק/ ילד, מצב האם, ולעשות את הטיפול אצל נטורופתית המתמחה בהנקה, באופן הדרגתי ועדין. יהיה צורך בהתאמה של הצמחים והתוספים להנקה (רוב הצמחים והתוספים שמטפלים בקנדידה אסורים בהנקה).

זכרי, בזמן הריון והנקה יש לכל צמח, תוסף או שינוי תזונתי שאת עושה השפעה על התינוק. חפשי נטורופתת/ית המתמחה בהריון/ הנקה ושיש לו ניסיון בטיפול בקנדידה במצבים אלה, ואל תהססי לשאול, לבדוק ולחקור את הנושא.

 

ראו כאן מתכונים מהאתר שמתאימים לקנדידה 
 

 

תגיות ראשיות: 

הוסף תגובה חדשה

תגובות

שלום, אני בת 26
כשהייתי צעירה סבלתי מפטרייה ואגינלית שלא עברה באמצעות טיפולים קונבנציונאלים.
בגיל 17 הגעתי לנטורפתית,שביצעה לי בדיקת צואה לקנדידה ,יצאה בדיקה חיובית ברמה גבוהה.
והתחלתי לעבור טיפול אצלה לקנדידה. אחרי חצי שנה בערך לא רק שלא הצלחתי לטפל לחלוטין בפטריה הוגינאלית שלי אלא רק באופן חלקי, בנוסף התחלתי לסבול מבעיות עיכול שלא היו קודם לכן.
החלטתי לעזוב את הטיפול אצלה, כי סבלתי נורא.
עד היום אני סובלת מההשלכות של הטיפול הלא מבוקר הזה.(מעי רגיז, לפי הרופאים)
רציתי לדעת אם זה משהו שאת יכולה לטפל בו? אם זה משהו אפשרי לטיפול או שזה נזק שאינו בר טיפול?

הייתי באבחון כלשהו בחנות טבע, שם הסתכלו בעין וקבעו שיש לי קנדידה ובתוך חמש דקות הציעו לי ערכה טיפולית בעלות של 5000 שקל!!! חבר בעבודה שמע את הסיפור ומיד נתן לי את הטלפון של הנטורופתית שלו. רצו לקבוע לי תור לעוד חודש וחצי!! אבל עמדתי על שלי (התחננתי) וקיבלתי תור דחוף.
הגעתי לקליניקה נעימה בה פגשתי את ענבל, ישבנו יותר משעה וחצי בה באופן יסודי נבדק דופק לשון שאלות רבות ומשונות, ולבסוף הותאמה לי תוכנית תהליך מסודרת. תזונה, צמחים, הסברים מפורטים ולא מישהו שזורק עליך ויטמינים באלפי שקלים בלי שהסתכל עליך יותר מדקה. חשבתי בסוף הטיפול שאצטרך לקנות ממנה ויטמינים, והיא אמרה שאקנה בחנות טבע או בבית מרקחת. זה נתן לי הרגשה טובה, שלא סתם מוכרים לי.
היום אני באמצע התהליך, הגעתי פעם בחודש בערך לביקורת, אין לי בכלל חשק למתוקים וכל התזונה שלי השתנתה. אין נפיחות, אין גזים, אין גירודים, ירדתי חמישה קילו. התהליך לא פשוט, מצריך שינוי אבל בסבלנות ולא בקיצוניות. אני פשוט לא מבינה איך חייתי קודם.

שלום ענבל, תודה על כל המידע המשובח.
אני בת 24 כרגע לומדת לא בארץ, אין לי כאן ככ אפשרות ללכת לאיבחונים וכדומה בגלל שאני לא דוברת את השפה ויהיה קשה לתקשר
לפי כל מה שראיתי באינטרנט עד עכשיו, ובמאמר הזה, כנראה יש לי קנדידה.
אז, נניח שאני צודקת וזה אכן זה, האם זה יכול לעבור לבד? ומה אוכל לעשות ללא רופא בכדי להחלים מהר?
תודה רבה!

אין דרך בה אוכל לתאר את מה שעשית בשבילי. הגעתי במצב של פטריות חוזרות בלתי נסבלות וגרד מתמיד, ערפול ועצבנות. הפנית אותי לבדיקת קנדידה שיצאה חיובית ברמה הגבוהה ביותר. בתהליך יסודי ועדין עם המון הקשבה הבנה וסבלנות שלך אל הקושי הגדול שלי, פתרת לי את הבעיה הנוראית שהציקה לחיי ולא איפשרה לי לנהל אפילו מערכת יחסים זוגית. ההבנה וההכלה, הנעימות וסבר הפנים, הפכו את התהליך מתהליך רפואי לתהליך רגשי בו שוחחנו על הסיבה הרגשית לקנדידה ופתרנו בעיות בנות שנים.
אני מאחלת לך בריאות וכל טוב, שתמשיכי לעשות את מה זאת עושה בכזה כישרון.

בתודה והערכה רבה, אפי

שלום לך, האבחון והטיפול בקנדידה צריך להיות מקצועי, וכולל שלבים רבים התלויים במטופל/ת ובאופן ההתקדמות. טיפול לא אחראי עלול לגרום לנזק, וכן להוצאות כלכליות מיותרות של אלפים רבים, ומשך זמן ארוך שאולי את בכלל לא צריכה. לכן אני ממליצה לך בחום לחפש איש מקצוע מהימן שדובר את שפתך.

בברכה,

ענבל נתן בר, נטורופתית

עינת את מוזמנת להתקשר או להשאיר את פרטייך בטופס יצירת קשר על מנת שנוכל לחזור אלייך.

בברכה,
לירון צוות הקליניקה

שלום,

האם קנדידה יכולה לבוא לידי ביטוח גם בפצעים בפנים? סוג של אקנה?

תודה,
בלה

העניין עם קנדידה, הוא שהיא יכולה להתבטא בכל כך הרבה סימפטומים אפשריים. לכן חשוב לאבחן אותה באופן מקצועי ומסודר, על ידי נטורופת/ית מנוסה, או על ידי בדיקות מעבדה (שיכולות להיות אפילו פחות מהימנות כיוון שהמושבות של הקנדידה לא נמצאות באופן הומוגני בצואה).
ואם להיות יותר ספיציפית לגבי שאלתך, קנדידה יכולה להתבטא גם באקנה אך הימצאות אקנה ממש לא מעידה בהכרח שאת סובלת מקנדידה. 

בעקבות האלטרוקסין הרעיל גילו לי קנדידה במעיים גרד בגוף עם פריחות גזים נפיחות בבטן מקבלת טיפול כבר כשלושה חודשים ולא עוזר לבנתיים יש לי גם חוסר קליטת מגנזיום וסידן על ידי איבחון בשיער בעינים בידים ובפה אבל לא אמרו לי איזה סוג קנדידה זו וכמה זמן ייקח עד שיעבור מה לעשות נואשתי מלסבול

מה שחשוב זה לא איזה סוג קנדידה יש לך. טיפול בקנדידה נמשך מספר חודשים, וכולל טיפול תזונתי, התאמת תוספי תזונה, צמחי מרפא ספיציפיים למטופל/ת ועוד. חשוב לעבוד לפי פרוטוקול לטיפול בקנדידה על מנת שלא לגרום לנזקים.
עלייך לפנות לטיפול נטורופתי על מנת לבצע טיפול כראוי.

האם קנדידה יכולה לגרום לתסמינים אלו? האם ייתכן כי מלןןה בהופעת מקולות מגרדות על העור במקומות שונים בגוף?

יש לבצע בדיקת קנדידה במעבדה בבית חולים אלישע (בדואר).

ענבל היקרה, אין מילים בפי להביע את רגשי התודה שלי. אינספור שנים של מחלות לא ברורות, כאבים ומכאובים, בעיות בריאות ופטריות בנרתיק וכאבי ראש ומה לא! הרופאים לא הבינו, רק דחפו עוד ועוד תרופות.
הרופאים יכולים להגיד עד מחר שאין דבר כזה קנדידה, אבל עובדה אחרי שהפנית אותי לבדיקה בבית חולים אלישע מצאו קנדידה. את צדקת וגילית מה שאף אחד לא הבין שנים!
בעזרת הטיפול שלך חזרתי להיות בנאדם!!! חזרתי להיות חיונית ושמחה, הזיכרון שלי השתפר (מי ידע שזה קשור לקנדידה??) אין פטריות ולא היו לי בעיות נשימה כבר חצי שנה. שתהיי בריאה ותזכי לכל האושר והעושר שבעולם על עזרתך הרבה ועל האמפתיה וההבנה שלך. ושתזכי לרפא עוד ועוד אנשים!!!
שלך, עירית

היה לי בהתחלה משהו ממש קטן, כמה חצקונים קטנים באתי לרופא בכופת חולים, קיבלתי משה - טבעקוטן, אחרי יומיים לי כתם אדום
גדול יותר ואדום יותר אחרי זה באתי לרופא אור אחר בקופת חולים והוא נתן לי משחה ששמה אגיסטן ושוב הכתם גדל
ונהיה יותר אדום וגם התחיל לגרד והתחילו הפרשות

שאלה: האם זה יכול לעבור לבד?? ואם כן תוך כמה זמן?

אין לי אפשרות לאבחן כמובן ממה אתה סובל דרך האינטרנט. עליך לבקש מרופא העור אבחנה מסודרת. אם זו אכן קנדידה (ניתן לעשות בדיקה דרך מעבדה פרטית בבית חולים אלישע בחיפה- דרך הדואר) בהחלט ניתן להעביר אותה בטיפול נטורופתי.

במשך כשנה אני סובלת מגירודים חזקים בפי הטבעת ולמרות שעשיתי כמה בדיקות לא החליטו בדיוק מה זה ולמרות כול המשחות והכדורים שנתנו לי כלום לא עוזר . מה אפשר עוד לעשות?

את מוזמנת לפנות אלינו, על מנת לאבחן ולטפל בבעיה.

אני סובלת כבר חודשיים מגירודים חזקים בפי הטבעת עד כדי כך שלפעמים אני לא מסוגלת לעמוד..הלכתי לרופאת נשים לעשות בדיקה היא עשתה לי משטח ואמרה שיש לי פיטריה..היא הביאה לי נרות אגיסטן וגם משחה וכלום לא עזר הגירודים ממשיכים..איך אני יכולה לדעת שלא מדובר בבעיה של טחורים או של קנדידה במעיים??ומה אני יכולה לעשות כדי להקל על הכאבים שיש לי??

אם הרופאה עשתה בדיקה בפי הטבעת - ולא אמרה שיש טחורים- כנראה שאין טחורים. על מנת לבדוק אם יש קנדידה את יכולה להגיע לפגישת אבחון או לערוך בדיקה (תחפשי בגוגל 'בדיקת קנדידה חיפה'). ואז מטפלים בקנדידה אם יש...

אני כבר חודשיים סובלת מגירודים חזקים בפי הטבעת לקחתי נרות אגיסטן ומשחות וכלום לא עוזר,עשיתי בדיקה אצל רופאת נשים והיא אמרה לי שזה קנדידה,היא הביאה לי נרות שוב פעם וזה גם לא עזר:-(איך אני יכולה לדעת שזה לא טחורים או קנדידה במערכת העיקול??מה אני עושה במצב כזה???

אחרי שנים של סבל מתמשך, טיפולים שלא הצליחו ורופאים שצחקו עלי שאין דבר כזה קנדידה, הגעתי אל ענבל. כמי שסבלה במשך שנים מפטריות ודלקות בנרתיק, אני יכולה לומר היום שבמשך חצי שנה לא סבלתי מדלקת אפילו פעם אחת מאז הטיפול. שיניתי את התזונה לפי ההנחיות שקיבלתי מענבל, לקחתי תוספים וצמחי באך שהכינה לי, ואמנם הטיפול לא היה זבנג וגמרנו- אבל הדלקות לא חזרו וזה הדבר הכי חשוב. אחרי סבל של שנים ובלי יכולת לקיים יחסי מין כי כל פעם זה היה גורר עוד דלקת ועוד דלקת.
מה שרופאים ומטפלים אחרים לא הצליחו לעשות ענבל עשתה.

שלום רב, אני בהריון בשבוע 6 סובלת מהיתקף קשה ביותר של פטריה ככל הנראה קנדידה, אחרי נרות אגיסטן בטיפול שלושה ימים ועוד טיפול אגרסיבי יותר של כדור אחד הפטריה ממשיכה להתקיים כאילו כלום.
נסיתי תכשירים "טבעיים" שונים ממשחה ועד סבון, הציעו לי להכניס טמפון עם עם שמן עץ התה לארבע שעות 3 פעמים ביום..אני חוששת שזה אפילו צרב לי לכדיי פצע (טיפת דם על הטמפון). האם הפטריה יכולה לגרום להפלה טבעית או לליקוי כל שהו בהריון?
אנא עיזרו לי, גם אם זה לא מזיק זה פשוט איום ונורא.

שמן עץ התה אסור לשימוש ברקמות ריריות כמו נרתיק. בגלל זה ירד לך דם. אני מציעה לך לפנות לנטורופתית שמתמחה בהריון על מנת לטפל בבעיה בהקדם. בינתיים טלי כמוסות פרוביוטיקה והחדירי כמוסות פרוביוטיקה לנרתיק (לרכישה בבית טבע)

רציתי לשאול אם יש מקום לקנות חוקן מבית מרקחת ולעשות לבד והאם זה אכן עוזר

השימוש בחוקנים בנטורופתיה מותאם למטופל בהתאם למקרה הספיציפי שלו, לכן לא אוכל לענות על השאלה. את המתקן לחוקן אפשר לקנות בכל בית מרקחת, ויש לשים בתוכו שמנים אתריים במינון מדוייק ובהרכבה מתאימה לאזור (לא כל השמנים מתאימים לאזור הוגינה!), לאשה (הריון, הנקה ועניינים אחרים) על פי נטורופת/ית.

שלום, אני סובלת מקנדידה מזה שנים. אף פעם לא באמת החלמתי מזה. הכוונה היא לקנדידה בנרתיק אגב. עשיתי משטח אצל רופא נשים ויצא שיש קנדידה מהסוג הנפוץ (שכחתי את השם). בכל מקרה אני מטופלת בדיאטת קנדידה התייעצתי עם נטו אופטית יש לציין שאני לא גרה בארץ כך שהייעוץ נעשה לפני חודשיים כשהייתי בארץ. הנטורופטית המליצה על דיאטת קנדידה ואני עומדת בה בהצלחה. מה שכן היא אישרה לי לשתות אספרסו אחד ביום כשאני שותה אותו עם חלב סויה או שקדים (לטה).
מעבר לזה אני לוקחת בהמלצתה מוצרים של biocare שהם בין אצידופילוס פעמיים ביום אורגנו קומפלקס 3 פעמים ביום ו- hepi94 לתמיכה בכבד. אוכלת שום טרי לפני ארוחה, עשיתי מס פעמים שטיפות עם פרוביוטיק אבל קניתי בארץ קשה למצוא פה.. היא אמרה לי להפסיק עם הגלולות וגם יחסי מין אני נמנעת מאז שהתחלתי את הטיפול. אוכלת יוגורט יווני שלפי מה שאני יודעת אמור לספק חיידקים טובים גם כן ועוד כדור שאני לוקחת זה חומצה קפרילית.
עם ולמרות כל מה שאני עושה אין שיפור במצבי, חשק מיני שואף לאפס, הפרשות לא נעימות ותחושה לא נוחה בכללי באזור הזה. קניתי גם שמן זרעי אשכוליות והרבה פעמים שמה אותו באוכל. אורז רק חום, פסטה מאורז מלא או מקינואה, הרבה ירקות בכללי. מה אפשר לעשות כדי שזה יעבור? ובאמת להפטר מזה אחת ולתמיד??? חוץ מזה לגבי אמצעי מניעה ידוע לך על נשים שהפסיקו גלולות בגלל קנדידה ועברו לאמצעי מניעה שלא מחמיר את הקנדידה?
תודה.

יקרה, אני מציעה לך לדבר עם הנטורופתית שפנית אליה. נטורופתים רבים מאפשרים המשך תמיכה טלפונית בתשלום, במקרים בהם המטופלים מתגוררים רחוק.
אם אין שיפור אחרי חודשיים של דיאטת קנדידה עם נטילת תוספים, משהו לא בסדר בטיפול/ באבחון או בהיענות שלך לטיפול. אינני יודעת מה בדיוק התפריט שניתן לך או מה לא בסדר, מכיוון שלא היית אצלי ולא שוחחנו, ואני חושבת שאת צריכה יעוץ מקצועי כדי שתפסיקי לסבול.
המון בריאות ורפואה שלמה במהרה,
ענבל נתן- בר

תודה על המאמרים המחכימים! אני שמחה לראות מתכונים טעימים שמתאימים לקנדידה מאחר ואני בתפריט קנדידה וקצת נהיה לי משעמם...

אני כבר חודש וחצי בדיאטה דרך נטורופתית כולל תוספים.
לא מרגישה שינוי משמעותי או בכלל.... ירדתי 3 ק"ג שזה לא הרבה יחסית למה ששאני אוכלת...
בעיקר מפריע לי הפטריה בנרתיק - גרד שגורם כבר לזוב דם ופצעים והצטלקות של העור והפרשות רבות שאני אף מתעוררת בגללן בלילה.
קיבלתי נרות נסטטיןשבועיים - לא עזר
מה עושה לא בסדר?
האם מותר לאכול: אגוזי פקאן (לא קלויים) , תירס (קלוים טריים לא בקופסא), רסק עגבניות (יש אחד עם סוכר ואחד בלי)
תודה

קשה לי לדעת מה את עושה לא בסדר בלי לפגוש אותך ולהכיר אותך ואת המצב שלך. ראשית- האם עברת תשאול קנדידה (אורך כשעה) שיצא חיובי, או האם ביצעת בדיקות מעבדה שיצאו חיוביות לקנדידה?
אומר לך באופן עקרוני, שאת אמורה לחוש שינוי די מהיר במצב שלך, די מהר מתחילת התפריט לקנדידה. לאחר תקופה מסויימת יש דווקא החמרה בסימפטומים (נקרא משבר החלמה) וזה חלק מהתהליך- שמראה שהקנדידה נקטלת. אחריו יש הקלה גדולה. עקרונית אין בעיה עם אגוזים, בתנאי שהם מאוד מאוד טריים ואין עליהם עובש (חובה להקפיד על כך, כיוון שהקנדידה ניזונה מעובש) אין גם בעיה עם תירס, אך רסק עגבניות לא מתאים בקנדידה.
אני מקווה שאת נוטלת פרוביוטיקה (גם בבליעה וגם וגינלית), וצמחים לקטילת הקנדידה ולתמיכה בכבד (שאלי את הנטורופתית שלך).
את יכולה גם לבקש מהנטורופתית שלך שמן טיפולי לנרתיק, כי אין שום סיבה שתמשיכי לסבול. אם היא לא מכינה שמנים כאלה (הקפידי לוודא שאין שם עץ התה) את יכולה לרכוש בחנות שלי און ליין- http://www.inbalnatan.co.il/articles/%D7%94%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%AA%D7%9...
המון בריאות והצלחה.